düşünüyorum demekki malım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

düşünüyorum demekki malım

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tarihimizin Beyaz Dramı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Tarihimizin Beyaz Dramı Empty
MesajKonu: Tarihimizin Beyaz Dramı   Tarihimizin Beyaz Dramı I_icon_minitimePtsi Ağus. 03, 2009 10:29 pm

Sen hiç Sarıkamış'ı gördün mü kedi? Sarıkamış içinde Aynalı Çarşı. Aynalı Çarşı cehennem... Sen hiç parka park olmuş, üst üste tepelerce yığılmış, siperleri, koyakları, çukurları ağzına kadar doldurmuş ölüleri gördün mü? Ovalar dolusu çürümüş, kokmuş, kokusu insanı boğan ölülerin üstünden hiç yürüyerek geçtin mi? Sarıkamış savaşını görmemiş, yaşamamış insan dünyada hiçbir şeyi görmemiş, yaşamamış demektir.Erzurum içinde aynalı çarşı...Sen kedi, sen hiç, uykucu, rahat, gerinen kedi, sen hiç Allahuekber dağında olup bitenleri gördün mü? İnsan boyu, iki insan boyu karın içinde yalınayak, başı kabak, pantolonu yırtılmış, kaputsuz, ceketsiz, koyunları bit dolu, donmuş elleriyle kaşınamayanları, Rus topçusunun karlı dağları ateşe, zindana çeviren güllelerini, karla birlikte uçuşan kolları, bacakları, kollarla bacaklarla, gövdelerle birlikte gökten yağan kanları, Allahuekber dağlarının doruklarında fırtınaya, boraya tutulup donan, taş kesilen, donmuş kirpikleri, kaşları, donmuş gözleriyle bakan on binlerce askeri gördün mü hiç? Sen bunları görmediysen hiç bir şey görmedin demektir... Sen bunları görmediysen, insanların yüzüne bakmaktan niçin utanasın?''
http://bbc2.yetkinforum.com

Tarihimizin Beyaz Dramı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beyaz Yalanlar